Bebekler İçin Zeytinyağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Bebekler İçin Zeytinyağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Bebekler için zeytinyağı; zeytinyağının bebeklere çok fazla yararı olduğu için bebekler için çok kullanılmaktadır. Gelişim çağındaki bir bebeğin hem vitamin hem de mineral ihtiyacını tek başına sağlamaktadır. Zeytinyağı bebeklerin zekâ gelişimlerine büyük katkıda bulunduğu için de bebeklerde zeytinyağı çok fazla kullanılmaktadır. Kabız olan bebeklerin poposuna zeytinyağı sürülür ki rahat rahat tuvaletini yapabilsin. Ayrıca meydana gelen pişiklerin kısa zamanda iyileşmesini sağladığı gibi pişik oluşumunu da engellemektedir.

Bebekler için zeytinyağı, banyo yapıldıktan sonra bebeklere masaj yapılırsa ağrıyan bölgelerin ağrısını geçirir. Yeni doğan bebeklerde konak meydana gelir, konağın geçmesi içinde bebeklerin saçına sürülür ve bekletilir. Hem konağın geçmesini sağlar hem de bebeğin saçlarının daha sağlıklı çıkmasını sağlamaktadır. Her gün bir çay kaşığı bebeklere içirilirse zekâ gelişimleri daha iyi bir şekilde gelişir ve bebeğin vücudu rahatsızlıklara karşı daha dayanıklı olmaktadır. Zeytinyağının içeriğinde A, K, E gibi vitaminler bulunduğu içinde bebeklere çok faydası vardır. Çünkü bu vitaminler bebeklerin gelişimi için çok önemlidir. Bu vitaminler tek bir besinde olduğu zaman daha faydalıdır. Kimi anneler bebekler için zeytinyağını kullanıp kullanamayacağına zor karar verirler. Bir zararı olup olmayacağını düşünürler. Şimdiye kadar kullanan tüm anneler herhangi bir kötü etkisini görmemiştir. Bu yüzden doktorlarda tavsiye etmektedirler. Bütün anne adayları bebekler için zeytinyağını gönül rahatlığı ile kullanabilirler.

Bebeklerin sağlık zeminini ve sağlıklı bir vücuda sahip olmaları için zeytinyağı kullanmak şarttır. Zeytinyağı doymamış yağ ve oleik asit bakımından yüksek olduğu için bebeklere veya yetişkinlere çok faydalıdır. Diğer yağ türleri doymuş olduğundan ve katkı malzemesi çok olduğundan dolayı faydası yok gibidir. Aynı zamanda bebeklerin damar gelişimine de faydası bulunmaktadır.


Bebekler için zeytinyağı faydaları nelerdir?

 • Kabızlık problemine çok iyi gelmektedir.
 • Beyin ve zekâ gelişimini sağlar.
 • Bağırsak kurtlarının düşmesinde yardımcı olur.
 • Damar gelişimini sağlar.
 • Raşitizm hastalığını önlemektedir.
 • Kemik gelişimini sağlar.
 • Pişik olan bölgeye sürüldüğü zaman anında iyileşmesini sağlar.
 • Kanser ve kalp damar hastalıklarını önlemektedir.
 • Saçların uzamasını sağlar.
 • Diş eti rahatsızlıklarını ve diş çürümesini önlemektedir.
 • Böbrek ağrısı ve böbrek taşı düşürmede yardımcı olur.

Bebekler İçin Zeytinyağı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Zeytin Türleri ve Özellikleri

Zeytin Türleri ve Özellikleri

Haber Bülteni

Güncel

Zeytinyağlı Ispanak Tarifi ve Malzemeleri

Zeytinyağlı Ispanak Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Asitsiz Zeytinyağı Değerleri

Asitsiz Zeytinyağı Değerleri

Güncel

Zeytinyağı Bakımı Maskesi Tarifi

Zeytinyağı Bakımı Maskesi Tarifi