Zeytinyağlı Kudret Narı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Zeytinyağlı Kudret Narı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Zeytinyağlı kudret narı, eski zamanlarda olduğu gibi günümüzde de insanlar tarafından çok fazla kullanılan bir bitkidir. Oldukça ciddi faydalar sağlayan bu bitki sayesinde birçok kişi tıbbi olarak bile çözemediği sağlık problemlerini çözmüştür. Kudret narı, başlı başına bir şifa kaynağıdır. Bu bitki zeytinden elde edilmiş olan zeytinyağıyla karıştırılarak kullanıldığında faydalarını üç kat daha artırmaktadır. Özellikle kadın hastalıklarında ve bağırsak hastalıklarında zeytinyağlı kudret narı, çok ciddi etkilere neden olacaktır. Aslında bu bitki, bazı insanlarda olumlu etkilere neden olsa bile bazı insanlarda da çok büyük faydalar göstermemektedir. Bu bitkinin kişide fayda edip etmediğini anlamak için kişinin kesinlikle zeytinyağlı kudret narını bir süre kullanması gerekir. Zeytinyağlı kudret narı, evde hazırlanması gereken bir karışımdır. Yani bu iki malzemenin hazır olarak karışmış şekilde bulamazsınız. Bunun için bir miktar zeytinyağı ve birkaç adet kudret narı alarak birbirine karıştırmanız yeterli olacaktır. Zeytinyağlı kudret narını hazırlarken zeytinyağının aşırı fazla olmamasını sağlayın. Aksi durumda vücutta yan etki yapma olasılığı ve özellikle mide bulantısı yapma olasılığı artacaktır. Kudret narı, en çok sonbahar aylarında bulunan bir bitkidir. Bu aylarda sizlerde bu iki malzemeyi karıştırarak kullanın. Bu iki madde de bitkisel olduğu için insan vücudunda ciddi sorunlara neden olmaz.


Zeytinyağlı kudret narının faydaları nelerdir?

 • Bu iki bitkisel ürünün karıştırılarak kullanılması sonrasında insanlarda hücre yenilenmeleri çok hızlı bir şekilde artar. Bu nedenle kişilerde cilt güzelliğinden saç dökülmesine kadar birçok sorunda azalma gözlenir. Eğer vücudunuzda herhangi bir yara, leke ya da diğer sorunlar varsa bol bol zeytinyağlı kudret narı tüketin. Bunun için düzenli bir şekilde tüketim yapmanız yeterli olacaktır.
 • Daha önceden de belirtiğimiz gibi kadın hastalıklarında çok ciddi faydalar gösteren bu bitki en çok rahim hastalıklarında etkilidir. Zeytinyağıyla özdeşleştirilmiş olan kudret narı, sürekli bir şekilde tüketildiği zaman rahimde oluşan yaraları ortadan kaldırmaktadır.
 • Zeytinyağlı kudret narının en büyük faydası, insanlarda çok sık karşılaşılan bağırsak tembelliği adı verilen hastalığın giderilmesidir. Özellikle sürekli olarak hareketsiz olan insanlarda görülen bu hastalığın ileride daha büyük problemlere neden olması ihtimali nedeniyle kudret narı tüketilerek sorunun çözülmesi sağlanabilir.
 • Midede oluşmuş olan ülserler ve diğer yaralar için zeytinyağlı kudret narı tüketebilirsiniz. Bu bitkinin daha birkaç kullanımında bile vücuttaki etkilerini hissedebilirsiniz. Fakat midedeki yaranın oluşmasına neden olan durum eğer bir nedenden kaynaklanıyorsa ve bu neden hala devam ediyorsa sorun ortadan kalkmayabilir.
 • Zeytinyağlı kudret narı, insanlarda karaciğerin güçlenmesini sağlamaktadır. Bu bitkiler içerisinde bulunan vitamin ve mineraller son derece etkili bir şekilde karaciğere etki eder.
 • Kişilerde kan şekerinin düzenlenmesi, iltihapların ortadan kaldırılması, kabızlığın giderilmesi, antibiyotik etkisi, egzama hastalığına etkisi, tümör büyümelerini engellemesi gibi birçok faydası bulunur.
Yapılan araştırmalara göre zeytinyağlı kudret narının, kadınlarda oluşan meme kanserlerinin önüne geçen önemli bir bitki olduğu anlaşılmıştır. Hakkında daha derin araştırmaların yapıldığı bu bitki, araştırmacılar tarafından araştırılmaya devam etmektedir. Özellikle zeytinyağıyla karıştırılarak bir gün boyunca bekletilmesi sonrasında zeytinyağını içerisine çekerek olumlu etkiler yapmaktadır. Bu nedenle sizlerde bu bitkiyi zeytinyağıyla birlikte tüketmeye özen gösterin.

Zeytinyağlı Kudret Narı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Siyah Zeytin Nasıl Kurulur?

Siyah Zeytin Nasıl Kurulur?

Zeytin Çeşitleri Nelerdir?

Zeytin Çeşitleri Nelerdir?

Haber Bülteni

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6