Zeytinyağı Yüze Sürülürmü?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Zeytinyağı Yüze Sürülürmü?

Zeytinyağı Yüze Sürülür mü, Avokado yağı, argan yağı, zeytinyağı saça, yüze ve cilde son derece faydalı olduklarından dolayı cilt bakımı ve saç dökülmesinde bu doğal yağlar kullanılmaktadır. Zeytinyağı sadece bitkisel yağ ve yemeklik yağ olarak kullanılan bir yağ çeşidi değildir. Zeytinyağı hafif asitli yapısı olmasından dolayı yüze sürme konusunda düşünebilirler. Fakat zeytinyağında bulunan asitler, bitkisel asit olduğundan cildin pH dengesi için son derece uyumludur. Zeytinyağının yüze sürülmesi ciltte herhangi bir yan etki ya da tahrişe yol açmaz.


Zeytinyağının Yüze ve Cilde Faydaları Nelerdir?


Zeytinyağı cilde tazelik, parlaklık ve esneklik kazandırır. Zeytinyağını hamile bayanlar çok rahatlıkla hamileliğin son dönemlerinde 7.8.9. Aylarında vücutlarına zeytinyağı ile masaj yapabilirler. Doymamış yağ bakımından zeytinyağı oldukça zengin bir yağ çeşididir. Omega-3 yağı açısından oldukça zengindir. Omega-3 yağının cilt üzerindeki etkilerinden biri özellikle de eksikliği ciltte pul-pul dökülmelere, kurumalara, saç ve tırnaklarda güçsüzlüğüne ve kırılmalarına neden olacaktır.


Zeytinyağı Cilde Nasıl Sürülür?


Zeytinyağı cilde esneklik kazandırmasının yanı sıra ağır dokusu bakımından kullanımına dikkat edilmelidir. Zeytinyağı doğallığı ve sağlıklı bir cilt için özellikle bayanlar tarafından kullanılmıştır. Yağlı cilt yapısına sahip olan kişiler zeytinyağı kullanımında daha dikkatli olmaları gerekir. Çünkü zeytinyağı cilt üzerinde yağlanmayı hızlandıracağı için kullanım sonrası ciltte hafif yapışkan bir his bırakabilir. Zeytinyağını az miktarda masaj yoluyla cilde uygulanması gerekir. Evde deniz tuzu ve zeytinyağı ile hazırlamış olduğunuz kür sayesinde günün stresini vücudunuzdan atar. Cildinize esneklik kazandırabilirsiniz.

Zeytinyağı Yüze Sürülürmü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Asitsiz Zeytinyağı Değerleri

Asitsiz Zeytinyağı Değerleri

Haber Bülteni

Güncel

Zeytinin Zararları Nelerdir?

Zeytinin Zararları Nelerdir?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6