Zeytinyağı Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Zeytinyağı Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Zeytinyağı maskesi, sadece ülkemizde değil, diğer dünya ülkelerinde de oldukça sık kullanılan bir maskedir. Kullanan insanların yüzde sekseninde çok olumlu sonuçlara neden olmaktadır. Zeytinyağı maskesinin birçok insan tarafından kullanılması, araştırmacıların bu maskeyi daha yakından incelemesini sağlanmış ve bu maskenin insanlarda cilt güzelliği için çok ciddi faydalarının olduğu bilimsel olarak da ortaya çıkarılmıştır. Bilindiği gibi sadece zeytinyağının bile insan vücudunda çok önemli faydaları bulunmaktadır. Zeytinyağı maskesi de zeytinyağı içerisinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde insanların cildinden emilmesini sağlayarak önemli faydalar sağlamaktadır. Zeytinyağı maskesinin faydalarının iki katına çıkmasına neden olan en önemli etken, zeytinyağının sıvı olmasıdır. Bu sıvı yağ ile yapılan maske sayesinde birçok kişinin vücudunda antioksidan etkileri görülür ve bu nedenle yapılan maskeler olumlu etkilere neden olur. İnsan vücudu için çok büyük önem taşıyan E ve C vitaminleri zeytinyağı maskesi içerisinde çok büyük yer almaktadır. Bunların yanı sıra zeytinyağı maskesi, insanlarda cilt hastalıklarına karşı mükemmel bir etki göstererek, cilt üzerinde oluşan ya da oluşacak olan birçok hastalığı önler. Ciltte oluşmuş olan bazı hastalıklar ciltte yapılan tıbbi tedavilerle bile iyileştirilemezken, alternatif bir tıp olan zeytinyağı maskesiyle çok hızlı bir şekilde iyileştirilebilmektedir.


Zeytinyağı maskesinin faydaları nelerdir?

 • Zeytinyağı maskesi, sabahları insanların dışarı çıkması öncesinde yağıldığı zaman cildin, güneşin zararlı ışıklarından etkilenmesini önlemektedir. Özellikle ultraviyole dalgaların cilde zarar vermesi bu şekilde önlenmektedir. Sizlerde zeytinyağı maskesini yüz bölgelerinize ve vücudunuzun diğer bölgelerine uygulayarak cildinizi koruyabilirsiniz.
 • Zeytinyağı maskesi, düzenli olarak yapıldığında insanlarda cilt gözeneklerin açılmasını sağlayarak cildin hava almasına yardımcı olur. Bu şekilde ciltteki hücreler çok daha hızlı bir şekilde yenilenir. Hücrelerin yenilenmesi ise dolaylı olarak ciltteki lekelerin hızlı bir şekilde kalkmasını sağlar.
 • Zeytinyağı maskesinin yapılışında kullanılan zeytinyağı ve diğer malzemeler, insan cildi için gerekli olan vitaminlerin birçoğunu barındırdığı için kişilerin vitamin eksikliklerinin girilmesi sağlanır.
 • Zeytinyağı maskesinin bir diğer faydası ise cildi yatıştırıcı ve nemlendirici bir etkisinin olmasıdır. Bu etkileriyle insanlarda bir kozmetik ürün özelliği göstererek önemli bir yer tutar. Fakat belirtmek isterim ki bu faydaları görebilmek için kesinlikle düzenli ve aksatmadan bu maskeyi yapmalısınız.

Zeytinyağı maskesi nasıl yapılır?

 • Bir yemek kaşığı zeytinyağı
 • Bir yemek kaşığı yoğurt
 • İki damla kadar okaliptüs yağı
 • Bir yemek kaşığı kil
Yapılışı: bu maskenin yapılışı son derece basittir. Saydığımız tüm malzemeleri, bir kap içerisinde bir macun olacak kadar karıştırarak bu maskenin yapılışını tamamlayabilirsiniz. Karıştırma aşamasında tüm malzemeleri sırayla karıştırmanız sizler için çok daha iyi olacaktır.

Öncelikle belirtmek isterim ki yapmış olduğunuz zeytinyağı maskesi, kesinlikle göz çevrenize gelmemelidir. Çünkü bu bölgeler, insan vücudunda en hassas noktalardan biridir. Aksi durumlarda küçükte olsa yan etkiler ortaya çıkabilir. Vücudunuzda istediğiniz bölgeye uyguladığınız zeytinyağı maskesi, en az 20 dakika kadar bekledikten sonra durulanır. Eğer cildiniz yağlı bir özellik gösteriyorsa haftada en az bir kez uygulandığında ne kadar olumlu sonuçlar alındığı görülebilir.

Zeytinyağı Maskesi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Evde Zeytin Yapı mı?

Evde Zeytin Yapı mı?

Haber Bülteni

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6