Zeytin Yağı Zayıflatır mı?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Zeytin Yağı Zayıflatır mı?

Zeytin Yağı Zayıflatırmı, Zeytin veya saf katkısız zeytinden üretilen zeytinyağı zayıflamada pek bilinen bir yöntem olmamasına rağmen oldukça etkili bir yöntemdir. En Önemli nedeni ise zeytinin kalorisi çok düşük olmasına rağmen çok doyurucudur. Orta büyüklükteki bir zeytinin yaklaşık kalori değeri 3 kalori olduğundan dolayı, zeytinyağının zayıflama da daha çok etkisi vardır. Çünkü zeytinyağı aynı zamanda bağırsakları yumuşatarak kabız olmayı engeller. Çok iyi bir bağırsak düzenleyicidir. Bu nedenle diyet yapmadan da her yemek aralarında zeytinyağını kullanmanız kabızlığı engelleyip bağırsakları çalıştıracağından kısa sürede kilo vermeye başladığınızı fark edeceksiniz.

Akdeniz ve Ege yörelerine baktığınız zaman kilo problemi olan kişilere pek rastlamazsınız. Bunun nedeni zeytinyağlı doğal sebze yemeklerine dikkat etmelerinden kaynaklanır. Ayrıca yapılan bilimsel araştırmalarda da son 50 yıl içinde zeytin ve saf zeytinyağının kilo vererek zayıflamada en etkili yol olduğu ve insan sağlığına faydası olduğu bir bir açıklanmıştır. Zeytin ve zeytinden elde edilen zeytinyağının zayıflamadaki etkisi bilim adamlarının da gözünden pek kaçmamıştır.


Zeytin Yağının Zayıflamadaki Etkisi


Zeytin Yağı Zayıflatırmı, İnsan sağlığını tehdit eden ve şekerin yükselmesine sebep olan en büyük etken kolesteroldür. Yapılan bilimsel araştırmalarda da zeytinyağının kolesterolü düşürdüğü tespit edilerek açıklanmıştır. Ayrıca zeytinyağının içerisinde bulunmakta olan doymuş yaş asitleri de kilo vermeyi sağlamaktadır. Hiçbir diyet veya spor yapmak istemiyorsanız eğer sadece yemeklerde zeytinyağını tüketmeniz size ayda 1-2 kilo kendiliğinden hiç çaba olmadan vermenizi sağlayacaktır. Bunun nedeni zeytinyağının içinde bulunan doymuş yağ asitlerinin vücut içinde yağ depolamasını engellemesinden kaynaklanmaktadır.


Zeytin Yağlı Zayıflama Kürü


Zeytin Yağı Zayıflatırmı, Zeytinyağının zayıflamadaki etkisini arttırmak için öncelikle zeytinyağını buzdolabında kesinlikle saklamayın. Çünkü zeytinyağının homojen yapısını ve doğal olan rengini değiştirerek berraklığının bozulmasına ve zeytinyağının kalitesinin düşmesine neden olur. Zeytinyağı kürünü hazırlamak kilo verip zayıflamada daha çok etkisi vardır.

Zeytinyağını bir miktar kekikle karıştırarak içine birkaç damla kadar elma sirkesi damlatın. Böylelikle zayıflamak için ideal bir karışıma sahip olmuş olursunuz. Yemeklerden önce bu karışımı içmeniz bağırsakları temizler ve aynı zamanda yeme iştahınızı azaltır. Aynı zamanda mide problemi olan kişiler özellikle bu karışımı sofrada sürekli bulundurarak ekmeğe bandırarak tüketebilirler. Hatta bu karışımdan salatalarınıza da dökmeniz zayıflamadaki etkisini oldukça arttıracaktır.

Zeytin Yağı Zayıflatırmı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Zeytin Çeşitleri Nelerdir?

Zeytin Çeşitleri Nelerdir?

Haber Bülteni

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6