Zeytinyağı Bal Karışımı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Zeytinyağı Bal Karışımı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Zeytinyağı Bal Karışımı, Günümüzde ister bayan olsun ister erkek olsun herkes güzel ve bakımlı bir cilde sahip olmak ister. Cildin daha güzel ve bakımlı görünmesini sağlamak için bütçemizi zorlayacak ürünler her zaman kullanamayabiliriz. Fakat bu tip durumlarda bitkisel çözümlere başvurulabilir. Uygulanan bitkisel çözümler cilt için oldukça faydalıdır. Bu bitkisel çözümler arasında en yaygın olanı zeytinyağı bal karışımı ile yapılan bakım tedavisidir. Bal kuru ciltler için ve sorunlu sivilceli ciltler için mükemmel bir bakım ürünüdür. Cildin nemlenmesini sağlar akne ve sivilce sorunlarının ortadan kalmasını sağlar. Zeytinyağı da en doğan cilt nemlendirici ve koruyucu bitkisel ürünlerden biridir. Yüzdeki fazla yağın alınmasını sağlar ve cildin ölü hücrelerden arınmasını sağlar. Bu iki mucizevi bitkisel ürünün karışımı ise mükemmel sonuçlar verecektir. Ayrıca zeytinyağı ile yapılan maskeler satın aldığımız ürünler gibi ciltte birikme yapmaz cilde doğal bir parlaklık kazandırır. A ve E vitamini yönünden oldukça zengindir. Ciltte bulunan yara izlerinin kaybolmasına yardımcı olur.


Zeytinyağı bal karışımı maskesi


Bu maske için gerekli olan malzemelerimiz küçük bir kâse bal, küçük bir kâse zeytinyağı eğer cilt yağlı ise küçük bir kâse de limon suyu eklenir. Bal ve zeytinyağı iyice karıştırılır. Elde ettiğimiz karışım 15-20 saniye mikro dalga fırında ısıtılır. Eğer yağlı bir cilt için yapılıyorsa mikrodalgadan çıkarttıktan sonra içine birkaç damla limon suyu eklenir. Temizlenmiş cilt üzerine uygulanır. Mümkünse sıcak bir bezle yüz silinerek gözeneklerin açılması sağlanır. Banyodan sonra yapılması da uygun olur. Bu şeklide maskenin daha etkili olması sağlanır. Eğer uygulanan cilt kuru bir cilt ise limon kesinlikle eklenmemelidir. Çünkü limon cildin iyice kurumasına neden olacaktır. Yağlı ciltlerde ise zeytinyağı oranı biraz azaltılabilir. Karma cilt ise ikisinden de eşit miktarda kullanılması tavsiye edilir. 20-30 dakika maske yüzde bekletildikten sonra ılık su ile iyice yıkanır. Gözeneklerin sıkılaşması için cilde daha sonra soğuk su uygulanmasında fayda vardır. Yapılabiliyorsa her gün cilde uygulanmasında bir sakınca yoktur. Fakat alerjik bir durum oluşmuşsa kesinlikle kullanılması önerilmez. Zeytinyağı ve bal tek başına da kullanılabilir fakat beraber kullanıldığında çok daha etkilidir. Cildin nemlenmesine, kırışıkların azalmasına, cildin pH dengesinin korunmasında çok büyük etkisi vardır. Sürekli kullanıldığında kusursuz bir cilde sahip olmaya yardımcı olur.

Zeytinyağı Bal Karışımı Yorumları

soru

Bahar Rana

05 Eylül 2018 Çarşamba

İyi günler ben de farklı yöntemlerle cildime bakım maske yapmayı çok seviyorum ve bu sebeple evdeki bütün malzemelerden kullandım sayılır. Benim yağlı bir cildim var acaba zeytinyağı ve limon bal maskesini uygulasam yüzümde sivilce yapar mı?Lütfen bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Cevap yaz

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Zeytinyağlı Kuru Patlıcan Dolması Tarifi ve Malzemeleri

Zeytinyağlı Kuru Patlıcan Dolması Tarifi ve Malzemeleri

Zeytin Ağacı Yetiştiriciliği

Zeytin Ağacı Yetiştiriciliği

Zeytinyağlı Börülce Tarifi ve Malzemeleri

Zeytinyağlı Börülce Tarifi ve Malzemeleri

Zeytinyağı Lekesi Nasıl Çıkar?

Zeytinyağı Lekesi Nasıl Çıkar?

Hakiki Zeytinyağının Faydaları Nelerdir?

Hakiki Zeytinyağının Faydaları Nelerdir?

Güncel

Zeytinyağlı Dolma İçi Tarifi ve Malzemeleri

Zeytinyağlı Dolma İçi Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Gerçek Zeytinyağı Nasıl Anlaşılır?

Gerçek Zeytinyağı Nasıl Anlaşılır?