Zeytinyağı Yumurta Saç Bakımı Nasıl Yapılır?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Zeytinyağı Yumurta Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Zeytinyağı yumurta saç bakımı, Parlak, gür ve ahenkle dans eden saçlara sahip olmak her kadının arzusudur. Bir kadında ilk göze çarpan saçlardır. Yıpranmış, kuru ve cansız saçlara sahip olmayı hiç kimse istemez. Kadının alımı, edası ve bakımı ilk saçlardan belli olur. İster uzun saçlara sahip olun isterseniz kısa saçlara bakımlı bir görünüm istersiniz. Birçok kadın bakımlı saçlar için kuaförlere veya çeşitli saç bakım ürünlerine ciddi anlamda paralar dökmektedir. Fakat zeytinyağı yumurta saç bakımı ile bu paraları dökmeye hiç gerek kalmıyor. Özellikle çalışan bayanlar günlük saçlarına fön çekmek veya maşa yapmak zorunda kalabiliyor bu da saçların daha çabuk yıpranmasına yol açabilir. Yıpranan saçları onarmak için izin günlerini kuaför salonlarında harcamalarına gerek kalmayacak. Zeytinyağı yumurta saç bakımı ile bakım yapıp izin günlerini kendilerine ve sevdiklerine ayırabilecekler.

Zeytinyağı yumurta saç bakım maskesini bal ile zenginleştirip saça uygulandığında hem nemlendirici özelliği artar hem de saçınızın koparak dökülmesini önler. Hazırlanışı oldukça pratik ve kolaydır. Uygulamak için ise saatler harcamanıza gerek yok. Zeytinyağı yumurta saç bakımını saçlarınıza uygulayıp bone takarak siz başka işlerini yapabilirsiniz. Daha sonra yıkayıp dilediğiniz yere öncekinden daha öz güvenli bir şekilde gidebilirsiniz. Yalnız saçlarınızın tipine göre maske hazırlamanız gerekmektedir. Örneğin kuru saçlara sahip iseniz yumurtanın sarısını zeytinyağı ile kullanarak bakım yapın. Yok eğer yağlı bir saça sahip iseniz zeytinyağına yumurtanın akını kullanarak bakım yapmalısınız. Her iki saç tipi için de uygulama şekli aynıdır. Yani saç diplerinden başlayıp uçlara doğru masaj yaparak uygulamanız gerekir.

Zeytinyağı yumurta saç bakımı için hangi malzemeler gerekli. Saçlarınızın uzunluğuna göre malzemeleri artırıp eksiltebilirsiniz. Ben yaklaşık 20 cm uzunluktaki saçlara yetecek şekilde malzeme miktarı paylaşıyorum. Siz Saçlarınızın uzunluğuna göre miktarı artırabilirsiniz. 1 Adet yumurtanın içerisine 3 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı balı ekliyoruz. Ardından iyice karıştırıp temiz olan saç diplerimizden başlayıp uçlarına kadar karışımı sürüyoruz. Saç diplerimize masaj yaparak uyguladığımız saç bakım maskesini yarım saat beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Yarım saat süreçte geniş aralıkları olan bir tarak ile tarayarak zeytinyağı yumurta saç bakım maskesini saçınızın her yerine eşit miktarda ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Zeytinyağı yumurta saç bakımı için uzun zaman harcamanıza gerek olmadığı gibi çok çaba harcamanıza da gerek yoktur. Sizlerle paylaşmış olduğumuz tarifi uygulayarak saçlarınıza daha hacim, daha parlaklık ve kırıksız saçlara sahip olabilirsiniz. Zeytinyağı yumurta ve bal ile hazırladığımız saç bakım maskesinin içerisine bir tatlı kaşığı sirke ilave ederek daha parlak saçlara sahip olabilirsiniz. Hazırlayıp uyguladığımız saç bakımını saçınızda yaklaşık yarım saat beklettikten sonra ılık su ile durulayıp günlük kullandığınız bir şampuanla yıkayabilirsiniz. Her gün dünyanın parasını döküp birçok kozmetik ürünleri kullanarak saçlarınızı gün geçtikçe daha fazla yıpratmak yerine en doğal şekilde hazırlanmış zeytinyağı yumurta saç bakımı ile saçlarınız istediğiniz görünüme kazanabilir. Saçınıza bu bakımı uyguladıktan yaklaşık üç hafta sonra mükemmel sonucu göreceksiniz. Fakat düzeni olarak saçlarınıza bu bakımı uygulamanız gerekir.

Zeytinyağı Yumurta Saç Bakımı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Popüler İçerikler

Evde Zeytin Yapı mı?

Evde Zeytin Yapı mı?

Haber Bülteni

Güncel

Siyah Zeytin Nasıl Kurulur?

Siyah Zeytin Nasıl Kurulur?

Güncel

Siyah Zeytin Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Siyah Zeytin Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Güncel

Zeytinyağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Zeytinyağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6