Çörek Otu Yağı ve Zeytinyağı Karışımı
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Çörek Otu Yağı ve Zeytinyağı Karışımı

Çörek Otu Yağı ve Zeytinyağı Karışımı, bu iki mucizevi yağ hemen herkes tarafından kullanılan en sağlıklı yağ çeşitlerinin içerisinde yer almaktadır. İster çörek otunu ve zeytinyağını ayrı olarak kullanın, isteseniz de bu iki yağı bir araya karıştırarak kullanabilirsiniz. Çörek otu yağı ile zeytinyağı karışımını özellikle yüz bölgesine ve saç bakımı için maske olarak rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Çörek otu yağı zeytinyağı karışımının faydaları arasında en önemli olan etkisi yüz bölgesindeki mantar, virüs ve mikrop öldürücü etkisinin var olmasıdır. Çörek otu yağı özellikle kanser hastalıklarına karşı koruyucu bir özelliğe sahiptir. Çörek otu yağı ve zeytinyağı karışımını içtiğiniz zaman sindirim sorununuz varsa ortadan kalkar ve hazmı kolaylaştırır. Zeytinyağının en etkili yönü cilde kullanıldığında yaşlanmayı önler, doğal bir cilt nemlendiricisi olmasının yanı sıra ciltteki ölü hücreleri ve bakterileri temizlemektedir. Çörek otu yağı zeytinyağı karışımı saça maske olarak uygulandığında doğal bir canlılık ve parlaklık kazanmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca saç dökülmesini önlerken, kuru saçları nemlendirici etkisi bulunmaktadır. Özellikle saçların daha havalı ve güzel bir görünüme kavuşmasında çörek otu yağı ve zeytinyağı karışımı en etkili olan doğal maskelerden bir tanesidir.


Çörek otu Yağı ve Zeytinyağı Karışımının Cilt İçin Faydaları Nelerdir?


Bu karışımı her gün düzenli olarak akşamları yatmadan önce hafif dairesel masaj yaparak uygulayın. Özellikle alın bölgesinde meydana gelen ve kötü bir görünüme sahip olan çizgilerden bir ay gibi kısa bir sürede kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Ayrıca hemen her kadının ortak sorunu olan gözaltındaki morlukların giderilerek ışıl ışıl görünmesine yardımcı olmaktadır. Çörek otu yağı ve zeytinyağı karışımı her türdeki cilt tipi için rahatlıkla kullanılabilir. Ardından saf sabun ile yüzünüzü yıkayarak durulayın. Ardından yumuşak bir havlu ile yüzünüze hafif dokunuşlar uygulayarak kurulayabilirsiniz. Çörek otu yağı ve zeytinyağı karışımını özellikle yüzünüze uygularken yaptığınız masaj mutlaka yukarıya doğru yapılmalıdır. Çene hizasından masaja başlayarak gözünüzün hizasına kadar gerdirerek yapmalısınız. Ayrıca bu germe hareketini yaparken kaşların yukarıya doğru kalkık olmalıdır. Çoğunlukla alın bölgesindeki çizgilerin giderilmesi için masaj kaş hizasından saç dibine kadar yukarıya gerdirerek yapılmasına özen gösterilmelidir. Bu doğal mucize çörek otu yağı ve zeytinyağı karışımını mutlaka uygulamanızı tavsiye ediyoruz.


Çörek Otu Yağı ve Zeytinyağı Karışımı Saç Bakımı Nasıl Yapılır?


Bu iki yağı karıştırdıktan sonra saç diplerinden başlayarak bütün saçınıza güzel bir şekilde sürdürerek yedirin. Yarım saat kadar saçınızda beklettikten sonra şampuan ile yıkayarak temizleyin. Çörek otu yağı ve zeytinyağı karışımını saç bakım maskesi olarak uyguladığınızda saç dökülmesine ve kırılmasını engellemektedir. Ayrıca haftada bir defa çörek otu yağı ve zeytinyağı karışımını saçınıza uyguladığınızda parlak ve canlı saçlara sahip olabilirsiniz.

Çörek Otu Yağı ve Zeytinyağı Karışımı Yorumları

soru

Efil

08 Eylül 2018 Cumartesi

Merhaba ben cildimdeki izlerin ortadan kalkması için çörek otu yağını hem ağız yolu ile hem de cilde uygulayarak uzun zamandır kullanıyorum. Belli bir yere kadar faydaları oluyor. Ancak daha önce zeytinyağı ile hiç karıştırmadım. Zeytinyağı ile karıştırınca ne gibi faydaları ortaya çıkarıyor?

Cevap yaz

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Popüler İçerikler

Haber Bülteni

Zeytinyağlı Barbunya Tarifi ve Malzemeleri

Zeytinyağlı Barbunya Tarifi ve Malzemeleri

Zeytinyağı Bal Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Zeytinyağı Bal Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Zeytinyağlı Börülce Tarifi ve Malzemeleri

Zeytinyağlı Börülce Tarifi ve Malzemeleri

Zeytinyağlı Mantar Tarifi ve Malzemeleri

Zeytinyağlı Mantar Tarifi ve Malzemeleri

Evde Zeytin Yapı mı?

Evde Zeytin Yapı mı?

Zeytinyağlı Ispanak Tarifi ve Malzemeleri

Zeytinyağlı Ispanak Tarifi ve Malzemeleri

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6