Limon Zeytinyağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Limon Zeytinyağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Limon Zeytinyağı, Zeytin ve limon kendi başlarına çok faydalı iki bitkidir. Limon ile zeytinyağı ise birlikte kullanıldığında zayıflamanın yanı sıra birçok sağlık sorununa da iyi gelmektedir.


Kramp, Kulunç Boyun ve Omuz Tutulmalarına İyi Gelen Zeytinyağı Limon KürüMalzemeleri

  • 1 çay bardağı saf zeytinyağı
  • 1 çorba kaşığı limon suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı


Öncelikle zeytinyağını bir cezvenin içerisinde elimizi yakmayacak kadar ısıtıyoruz. Daha sonra çorba kasesine alıp üzerine limon suyunu ilave ediyoruz. Hazırladığımız bu karışımı ağrıyan bölgemize masaj yaparak uyguluyoruz. Masajdan sonra ağrıyan bölgemizi mümkün ise streç film ile sarıp sıcak tutmak için üzerini sıkıca giydiriyoruz. Bu şekilde birkaç saat bekledikten sonra eğer ağrı devam ediyorsa yeniden masaj uygulanmalıdır. Eğer doğru şekilde uygulanır ise ağrılardan kurtulduğunuzu göreceksiniz.


Bağırsaklarda Bulunan Toksin ve Mikropları Dışarı Atmak İçin Limon Zeytinyağı

Sabah aç karnına 1 su bardağı zeytinyağını içiyoruz. Üzerine 1 su bardağı limon suyu içip sıcak küvete veya saunaya girip bir saat kadar kalıyoruz. Bu sıcaklık bağırsakları ısıtarak zeytinyağı ve limonun daha iyi nüfuz etmesini sağlıyor. Birkaç saat geçtikten sonra bağırsaklarınız çözülmeye ve içerisindeki toksin, mikrop, parazit gibi ne varsa, dışarıya atmaya başlayacaktır. Siz sıcak ortamda iken bir taraftan da kusmaya başlarsanız sakın endişelenmeyin, bu durum uyguladığınız kürün midenizde bulunan safran gibi zararlı maddelerin dışarı atıldığının bir göstergesidir.

Zeytinyağı ve limon suyu, çok başarılı bir ruhsal ve bedensel temizlenme yöntemidir. Zayıflama konusunda da oldukça etkilidir fakat; özellikle midesinde, bağırsaklarında rahatsızlığı olanların, kalp ve tansiyon hastalarının doktora danışmadan kullanması sakıncalı olabilir.


Zeytinyağı ve Limon Nasıl İçilmelidir?

Zeytinyağı ve limon karışımının bağırsaklarda eğlenmeden dışarı çıkmasını önlemek için mutlaka iki dizlerin üzerinde oturup, elimiz ile burun deliğinin birini kapatıp diğerinden nefes alarak içmeliyiz. İçtikten sonra karışımın midemizde daha uzun süre kalmasını sağlamak için birkaç dakika oturmalıyız. Daha sonra ise küvete veya sauna ya da diğer sıcak ortamlara girmeliyiz.

Limon Zeytinyağı Yorumları

soru

akif

16 Şubat 2017 Perşembe

bende reflü var, bu karışımı içmek zararlı olur mu?

Cevap yaz
cevap

Nüzhet

19 Eylül 2018 Çarşamba

Kesinlikle olmaz Ben de bir Reflü hastası olarak Limon ve Zeytin yağı çok fazla tüketen birisinin herhangi bir şekilde devam mı alınacak ya da tetikleyecek hiçbir belirtisi olmadı o yüzden ve gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim

cevap

Tuğçe

27 Ağustos 2018 Pazartesi

Merhabalar, reflünüz var ise tavsiye etmem. Midenin kendi iç yapısı asidik olduğundan dolayı ve reflü hastalarının yağlı tüketimi en asgari irkile indirgemesi gerektiğinden ötürü mide rahatsızlığınızı arttırabilmek ihtimali mevcuttur. İçmeden ağrıyan erlerinize masaj yapmanızı ve bunu kür şeklinde uygulamanızı tavsiye ederim. Geçmiş olsun.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Zeytinyağlı Poğaça Tarifi ve Malzemeleri

Zeytinyağlı Poğaça Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Zeytinyağı Bal Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Zeytinyağı Bal Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Zeytinyağlı Enginar Tarifi ve Malzemeleri

Zeytinyağlı Enginar Tarifi ve Malzemeleri

Zeytinyağlı Salatalar Tarifi ve Malzemeleri

Zeytinyağlı Salatalar Tarifi ve Malzemeleri

Zeytinyağlı Mantar Tarifi ve Malzemeleri

Zeytinyağlı Mantar Tarifi ve Malzemeleri

1 Zeytin Kaç Kalori?

1 Zeytin Kaç Kalori?

Yeşil Zeytin Sosu Tarifi ve Malzemeleri

Yeşil Zeytin Sosu Tarifi ve Malzemeleri

Siyah Zeytin Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Siyah Zeytin Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6